Takahiro Ogihara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takahiro Ogihara
Të dhënat personale
Emri i plotëTakahiro Ogihara
Data e lindjes (1991-10-05) 5 Tetor, 1991 (30 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualNagoya Grampus
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2016Cerezo Osaka
2016–Nagoya Grampus
Ekipi kombëtar
2013Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takahiro Ogihara (lindur më 5 Tetor 1991) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]