Takahiro Yamada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takahiro Yamada
Të dhënat personale
Emri i plotëTakahiro Yamada
Data e lindjes (1972-04-29) 29 Prill, 1972 (49 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991–1997Yokohama Marinos
1998Kyoto Purple Sanga
1999Verdy Kawasaki
2000–2003Vegalta Sendai
Ekipi kombëtar
1994Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takahiro Yamada (lindur më 29 Prill 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]