Takao Nishiyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takao Nishiyama
Të dhënat personale
Emri i plotëTakao Nishiyama
Data e lindjes (1942-01-07) 7 Janar, 1942 (79 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1964–?Toyoda Automatic Loom Works
Ekipi kombëtar
1964Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takao Nishiyama (lindur më 7 Janar 1942) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1964 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]