Takashi Fukunishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takashi Fukunishi
Takashi Fukunishi 2012.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëTakashi Fukunishi
Data e lindjes (1976-09-01) 1 Shtator, 1976 (44 vjeç)
Vendi i lindjesNiihama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2006Júbilo Iwata
2007FC Tokyo
2008Tokyo Verdy
Ekipi kombëtar
1999–2006Japonia64(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takashi Fukunishi (lindur më 1 shtator 1976) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 64 ndeshje dhe ka shënuar 7 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 3 0
2000 0 0
2001 2 0
2002 10 0
2003 6 0
2004 18 5
2005 14 1
2006 11 1
Gjithsej 64 7

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]