Takashi Hirano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takashi Hirano
Takashi-Hirano.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTakashi Hirano
Data e lindjes (1974-07-15) 15 Korrik, 1974 (47 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–2000Nagoya Grampus Eight
2000Kyoto Purple Sanga
2001Júbilo Iwata
2002Vissel Kobe
2003–2005Tokyo Verdy
2006Yokohama F. Marinos
2007Omiya Ardija
2008–2010Vancouver Whitecaps
Ekipi kombëtar
1997–2000Japonia15(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takashi Hirano (lindur më 15 korrik 1974) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 5 1
1998 7 2
1999 0 0
2000 3 1
Gjithsej 15 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]