Takashi Mizunuma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takashi Mizunuma
Të dhënat personale
Emri i plotëTakashi Mizunuma
Data e lindjes (1960-05-28) 28 Maj, 1960 (61 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1995Yokohama Marinos
Ekipi kombëtar
1984–1989Japonia32(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takashi Mizunuma (lindur më 28 Maj 1960) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 32 ndeshje dhe ka shënuar 7 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 5 1
1985 8 3
1986 0 0
1987 8 2
1988 3 0
1989 8 1
Gjithsej 32 7

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]