Takashi Takabayashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takashi Takabayashi
Të dhënat personale
Emri i plotëTakashi Takabayashi
Data e lindjesGusht 2, 1931(1931-08-02)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
Data e vdekjesDhjetor 27, 2009 (78 vjeç)
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1954–?Tanabe Pharmaceuticals
Ekipi kombëtar
1954–1958Japonia9(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takashi Takabayashi (2 Gusht 193127 Dhjetor 2009) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1954 3 2
1955 5 0
1956 0 0
1957 0 0
1958 1 0
Gjithsej 9 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]