Takayoshi Yamano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takayoshi Yamano
Të dhënat personale
Emri i plotëTakayoshi Yamano
Data e lindjes (1955-04-05) 5 Prill, 1955 (66 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1984Yanmar Diesel
1985–1991Osaka Gas
Ekipi kombëtar
1980Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takayoshi Yamano (lindur më 5 Prill 1955) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]