Takeshi Koshida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takeshi Koshida
Të dhënat personale
Emri i plotëTakeshi Koshida
Data e lindjes (1960-10-19) 19 Tetor, 1960 (60 vjeç)
Vendi i lindjesKanazawa, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1989Nissan Motors
Ekipi kombëtar
1980–1985Japonia19(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takeshi Koshida (lindur më 19 Tetor 1960) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 1 0
1981 1 0
1982 7 0
1983 6 0
1984 3 0
1985 1 0
Gjithsej 19 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]