Takeshi Okada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takeshi Okada
Të dhënat personale
Emri i plotëTakeshi Okada
Data e lindjes (1956-08-25) 25 Gusht, 1956 (65 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1990Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1980–1985Japonia24(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takeshi Okada (lindur më 25 gusht 1956) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 24 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 3 0
1981 5 0
1982 2 1
1983 7 0
1984 4 0
1985 3 0
Gjithsej 24 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]