Takeshi Watanabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takeshi Watanabe
Të dhënat personale
Emri i plotëTakeshi Watanabe
Data e lindjes (1972-09-10) 10 Shtator, 1972 (49 vjeç)
Vendi i lindjesFujieda, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2004Kashiwa Reysol
Ekipi kombëtar
1997Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takeshi Watanabe (lindur më 10 Shtator 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]