Takuji Yonemoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takuji Yonemoto
Takuji Yonemoto.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTakuji Yonemoto
Data e lindjes (1990-12-03) 3 Dhjetor, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesItami, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri7
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–FC Tokyo
Ekipi kombëtar
2010Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takuji Yonemoto (lindur më 3 Dhjetor 1990) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]