Takumi Horiike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takumi Horiike
Të dhënat personale
Emri i plotëTakumi Horiike
Data e lindjes (1965-09-06) 6 Shtator, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988–1992Yomiuri
1992–1999Shimizu S-Pulse
1998–1999Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
1986–1995Japonia58(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takumi Horiike (lindur më 6 Shtator 1965) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 58 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1986 2 0
1987 11 0
1988 1 0
1989 11 1
1990 6 0
1991 2 0
1992 7 0
1993 16 1
1994 0 0
1995 2 0
Gjithsej 58 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]