Takuya Honda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takuya Honda
Të dhënat personale
Emri i plotëTakuya Honda
Data e lindjes (1985-04-17) 17 Prill, 1985 (36 vjeç)
Vendi i lindjesSagamihara, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualShimizu S-Pulse
Numri7
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2010Shimizu S-Pulse
2011–2013Kashima Antlers
2013–Shimizu S-Pulse
Ekipi kombëtar
2011Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takuya Honda (lindur më 17 prill 1985) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]