Takuya Yamada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takuya Yamada
Yamada.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTakuya Yamada
Data e lindjes (1974-08-24) 24 Gusht, 1974 (46 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualNara Club
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–2005Tokyo Verdy
2006Cerezo Osaka
2007–2008Yokohama FC
2009Sagan Tosu
2010–2014Tampa Bay Rowdies
2015FC Imabari
2016–Nara Club
Ekipi kombëtar
2003–2004Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takuya Yamada (lindur më 24 Gusht 1974) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 1 0
2004 3 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]