Talaveruela de la Vera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Talaveruela de la Vera
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Talaveruela de la Vera is located in Spanjë
Talaveruela de la Vera
Talaveruela de la Vera

Koordinatat: 40°7′15.96″V 5°31′10.92″P / 40.1211000°V 5.5197000°P / 40.1211000; -5.5197000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Talaveruela de la Vera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21 km2
Popullsia 378 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 7′ 15.96″ Veri

5° 31′ 10.92″ Perëndim


Talaveruela de la Vera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Talaveruela de la Vera, të provincës Cáceres, në Extremadura. Talaveruela de la Vera ka 378 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]