Taliga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Táliga
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Táliga (Badajoz).svg
Vendndodhja
Táliga is located in Spanjë
Táliga
Táliga

Koordinatat: 38°31′V 7°0′P / 38.517°V 7.000°P / 38.517; -7.000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Llanos de Olivenza
Kryetari i Bashkisë Inmaculada Bonilla Martínez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 801 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Taligueño/ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6133
Faqja Zyrtare www.taliga.es


Táliga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Llanos de Olivenza, të provincës Badajoz, në Extremadura. Táliga ka 801 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]