Tanja Kovaçev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tanja Kovaçev (maqedonisht: Тања Ковачев; e lindur më 7.7.1983, në Shkup) është një politikane maqedonase nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Tanja Kovaçev kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Tanja Kovaçev". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)