Taqi Skëndi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Taqi Skëndi (Korçë, 23 dhjetor 1916 - 1998) ka qenë mjek kirurg dhe ministër i shtetit shqiptar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]