Tarres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Tarrés)
Jump to navigation Jump to search
Tarrés
Komunë
Vendndodhja
Tarrés is located in Spanjë
Tarrés
Tarrés

Koordinatat: 41°25′V 1°1′L / 41.417°V 1.017°L / 41.417; 1.017

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Garrigues
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Tarrés është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrigues, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tarrés – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale