Tatjana Prentoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tatjana Prentoviq (maqedonisht: Татјана Прентовиќ; e lindur më 27.7.1964, në Shkup) është një politikane maqedonase nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Tatjana Prentoviq kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Tatjana Prentoviq". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.