Tatsuhiko Seta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tatsuhiko Seta
Të dhënat personale
Emri i plotëTatsuhiko Seta
Data e lindjes (1952-01-15) 15 Janar, 1952 (67 vjeç)
Vendi i lindjesMorioka, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1970–1980Hitachi
1982–1986Hitachi
Ekipi kombëtar
1973–1980Japonia25(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tatsuhiko Seta (lindur më 15 Janar 1952) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | përpunoni burim]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 25 ndeshje.

Statistikat[redakto | përpunoni burim]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1973 2 0
1974 3 0
1975 5 0
1976 14 0
1977 0 0
1978 0 0
1979 0 0
1980 1 0
Gjithsej 25 0

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]