Teia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teià
Komunë
Stema_figuraBandera de Teià.svg
Vendndodhja
Teià is located in Spanjë
Teià
Teià

Koordinatat: 41°37′30″V 2°34′12″L / 41.62500°V 2.57000°L / 41.62500; 2.57000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Josep Botey i Solà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.63 km2
Lartësia 128 m (m.n.d.)
Popullsia 6081 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Teianencs
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 37′ 30″ Veri

2° 34′ 12″ Lindje


Teià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Teià ka 6081 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Teià – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale