Teiichi Matsumaru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Teiichi Matsumaru
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTeiichi Matsumaru
Datëlindja(1909-02-28)shkurt 28, 1909
VendlindjaTokyo, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Keio BRB
Karriera ndërkombëtare
1934Japonia3(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Teiichi Matsumaru (28 Shkurt 19096 Janar 1997) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1934 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]