Tejeda de Tiétar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tejeda de Tiétar
Komunë
Vendndodhja
Tejeda de Tiétar is located in Spanjë
Tejeda de Tiétar
Tejeda de Tiétar

Koordinatat: 40°1′V 5°52′P / 40.017°V 5.867°P / 40.017; -5.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku La Vera
Kryetari i Bashkisë Dolores Paniagua Timón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.83 km2
Lartësia 446 m (m.n.d.)
Popullsia 887 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Tejeda de Tiétar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Vera, të provincës Cáceres, në Extremadura. Tejeda de Tiétar ka 887 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.83 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]