Telefe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Telefe (Televisión Federal) është stacion televiziv argjentinas në pronësi të Paramount Global. Ajo u themelua në vitin 1990 nga Avelino Porto dhe bashkëpunëtorë të tjerë. Selia e saj është në Buenos Aires.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]