Jump to content

Tera Patrick

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


Tera Patrick
Tera Patrick
Ditëlindja: (1976-07-25) 25 korrik 1976 (47 vjeç)
Vendlindja:Great Falls, Montana, U.S.
Emri:Linda Ann Hopkins
Bashkëshorti:Evan Seinfeld
Etnika:amerikane
Numri i filmave:91
Tera Patrick at IMDb
Tera Patrick at IAFD
Tera Patrick në AFDB
Tera Patrick shikuar burrin e saj Evan Seinfeld shfaqje në faza, Hollywood, CA më 5 maj, 2009

Linda Ann Hopkins Shapiro (e lindur më 25 korrik, 1976), e njohur profesionalisht si Tera Patrick, është një aktore pornografike amerikane.

Vitet e modelimit

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Patrick u zbulua në San Francisko nga një talent skaut për Eileen Ford Modelimi Agency [citim nevojshme], dhe në moshën 13 e ajo ishte e para adoleshente me kohë të plotë model [citim nevojshme]. Ajo lëvizi në qytetin e Nju Jorkut dhe menjëherë pas kësaj karierës së saj si një pistë dhe katalogu model filloi. Në 18, ajo u largua nga bota e modelimit dhe të regjistruar në Boise State University [3]. Ajo më vonë u transferua në University of California, Santa Barbara, ku për arsye financiare ajo filloi përsëri modelimit.

Karriera pornografike

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në fund të viteve 1990, Patrick transitioned nga modelimit të paraqiten në pagjethe thelbësore dhe e butë-features [citim nevojshme].

Në vitin 2000, ajo e bëri këtë veprim për të pornografi hard-core në Andrew Blake i ngjallur. Ajo gjithashtu u shfaq në këmbë dhe skallavëri fetish filma rreth asaj kohe duke përdorur pseudonimin Brooke Thomas. [4]

Ajo ka shfaq në Playboy dhe apartament nën çati, ku ajo ishte "Muaji i përkëdheluri" për shkurt 2000 [5] dhe u zgjodh si "i përkëdhelur i Vitit" patinë-up.

Në vitin 2003, u bë i Patrik kre direku botuesit e Zanafilla, një revistë e njohur e meshkujve e cila titra veten, "në shtëpinë e të Porno Hottest Stars." Që nga ajo ka nënshkruar kontratën me Zanafilla, Patrik ka graced e mbuluar e disa çështje e publikimit.

Ardhmërinë planet

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sot, ajo pret popullore webcast i Tera Patrick Show dhe ajo është aktiv në të rritur të filmit të komunitetit, si për ngritjen e fondeve të fjalës së lirë dhe Koalicioni AIM Healthcare.

Në një intervistë me Adult Film Database në shkurt të vitit 2007, Patrick deklaroi ajo vetëm do të vazhdojnë të punojnë në frontin e kameras për dy vjet të tjera, por planet e saj mbi lëshimin starring tituj i rritur gjatë dekadës së ardhshme. [6] Në mars 2007 DVD release, 'Interactive' vendosur rekord si më të shpejtë të shitur batakçi lirimin kurrë. [7]

Në 2008, filloi mbajtjen e Patrick Playboy TV erotik tregojnë mësimore, Shkolla Nga Sex [8].

 • Patrick është një mysafir i shpeshtë dhe favorite e Howard Stern tij në radio dhe TV programet dhe Adam Carolla radio tregojnë. Ajo ishte e mbuluar në korrik të 2006 amerikane në edicionin e FHM, [9] zbulimin zemërçelur detaje në një intervistë brenda. Patrick, i cili ishte një nga të quajtur FHM's 100 sexiest grave, ishte i pari pornografi yje të paraqitet në mbuluar. [10]
 • Tera gjithashtu u duk, duke shprehur veten, episod në 63 të kartonave seri Aqua Teen urisë Force, e cila e parë të transmetuar 19 nëntor, 2006. [11]
 • Patrick ishte bërë në një lojë karakter në lojë video Backyard Wrestling 2. [12]
 • Patrick ishte edhe në muzikë video për "Unë nuk mund të zhvendoset" nga këngëtari amerikan dhe rapper Everlast. [13]
 • Patrick aktualisht është gjithashtu një "prodhues të posaçëm", si dhe një mik i karakterit ardhshme, për lojë video shenjtëve Row 2 [14].
 • Patrick ishte botuar në librin e vitit 2008, gjë e përhershme: Portrete nga tattoo artist kip Fulbeck [15]

Në dhjetor 2002, ajo e lidhjeve me grisem Digital lojës, dhe solli padi kundër tyre, duke pretenduar se nuk ishte paguar për daljen e saj në disa prodhime Digital lojës. Digital lojës së countersuit contended se zotëron ekskluzive për të drejtat e emrit "Tera Patrick," dhe se ajo është nënshkruar për të prodhuar vetëm për të rritur argëtuese tyre deri në janar 2008.

Në prill 2007, Patrick dhe kompania e saj të prodhimit Teravision ngritur një padi kundër Jenna Jameson Playboy dhe Ndërmarrjet (pronarët e rinj të Klubit Jenna) për mosmarrjen siç duhet dhe të paguajnë për llogari royalties mbi paratë e fituara nga Patrick's website clubtera.com.

Ndërsa në Boise Shtetit, Patrick AAS fituar një gradë në infermierinë dhe një BS në Biologji. [17]

Më 9 janar, 2004, Patrick Evan Seinfeld martuar në një ceremoni të vogël, pas një 3-vjeçar marrëdhënie, në Las Vegas ku u ndoqën 2004 AVN Awards tregojnë. [18] Në nëntor 2006, në një Patrik yllëzuara i gjallë / Teravision prodhimit e titulluar "Tera Patrick's Moda Underground" ku ajo kryhet me Zhan Zhan Val dhe revole Gunn. Në të njëjtën filmit burri i saj, nën emrin Spyder Jonez, shfaqje me Lanny Barbie. Kjo ishte hera e parë që në më shumë se 3 vjet që të dy ishin deviated nga marrëveshja e tyre të jetë ekskluzive e njëri-tjetrit (në ekran) "djali / vajza" skena-partner. Në një intervistë, thotë se ajo Tera Patrick's OK me atë që bëjnë skenat me vajzat e tjera. [19] Të dy kanë bërë për pesë filma gjallë dhe dhjetë për Teravision (me Seinfeld shfaqeshin nën emrin "Spyder Jonez"; ai gjithashtu ka drejtuar disa tipare ).

Në vitin 2005, Patrick Seinfeld dhe nisi një talent agjenci përfaqësojnë modele dhe aktorët / actresses. Sipas një kuotë më e agjencisë website, Patrick objektivi, "është të ndihmojë vajzave (dhe guys) në biznes të trajtohen me respekt, dhe realizuar potencialin e tyre të vërtetë ..." Ajo zotëron gjithashtu një kompani prodhimi që quhet "Teravision", i cili së bashku me të lëshuar të gjallë Video funksion e saj të parë, "Desperate", starring Patrick dhe Seinfeld. Në prill 2006 u njoftua se ajo do të presë Exxxotica Majami konventës.

 • 2000 Hot D'Or – "Best New Starlet"
 • 2001 Adult Stars magazine - Consumer Choice Awards - "Best New Starlet"
 • 2001 AVN Award – "Best New Starlet"
 • 2001 AVN Award – "Best Interactive DVD" for "Virtual Sex With Tera Patrick"
 • 2001 Genesis – "Best New Cummer"
 • 2001 XRCO Awards – "Best New Starlet"
 • 2002 Runner-up Penthouse Pet Of The Year
 • 2002 Hustler Honey[21]
 • 2004, 2005, "2007" Genesis Pornstar of The Year
 • 2004, 2005, 2006 FOXE Fan Favorite
 • 2006 FHM 100 Sexiest Women
 • 2006 VH1's Top 40 Hottest Rockstar Girlfriends & Wives
 • 2007 F.A.M.E. Award for Favorite Female Starlet[22]
 • 2007 Venus Berlin - "Best American Actress"
 • 2007 AVN Award - "Best Interactive Movie" - InTERActive"
 • 2007 E-Line Awards, Venus Berlin - "Best Performer, Best Businesswoman"
 • 2008 AVN Award- "Best Cinematography: Fashion Underground"
 • 2008 AVN Award - "Best High End All Sex Release: Broken"
 • 2008 AVN Award - "Best Interactive Movie: InTERActive"
 • 2008 F.A.M.E. Awards - Favorite Female Starlet[23]
 • 2009 AVN Hall of Fame inductee[24]