Terrades

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Terrades
Komunë
noform
View of Terrades, from mountain of Santa Magdalena
Stema_figura
Vendndodhja
Terrades is located in Spanjë
Terrades
Terrades

Koordinatat: 42°18′37″V 2°50′22″L / 42.31028°V 2.83944°L / 42.31028; 2.83944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Isidre Felip i Isern
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.96 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 266 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Terradenc, terradenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 18′ 37″ Veri

2° 50′ 22″ Lindje


Terrades është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Terrades ka 266 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.96 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]