Terschelling

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Terschelling (kthjellim).


Terschelling
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Terschelling.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra West-Terschelling
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°24′04″V 5°19′53″L / 53.4011°V 5.3313889°L / 53.4011; 5.3313889 (Terschelling)Koordinatat: 53°24′04″V 5°19′53″L / 53.4011°V 5.3313889°L / 53.4011; 5.3313889 (Terschelling)
Sipërfaqja 674 km2
Popullsia 4.724 banorë 2010
Dendësia 7,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0562
Kodi Postar 8880 - 8897
Kodi statistikor 0093
West-Terschelling is located in Hollandë
West-Terschelling
West-Terschelling
Terschelling – harta_foto
www.terschelling.nl

Terschelling është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 674 km² dhe popullsi 4724 banorë[1]. West-Terschelling është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland