Teruki Miyamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Teruki Miyamoto
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTeruki Miyamoto
Datëlindja(1940-12-26)dhjetor 26, 1940
VendlindjaHiroshima, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1959–1976Nippon Steel
Karriera ndërkombëtare
1961–1971Japonia58(19)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Teruki Miyamoto (26 Dhjetor 19402 Shkurt 2000) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 58 ndeshje dhe ka shënuar 19 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1961 5 3
1962 7 1
1963 5 2
1964 2 0
1965 4 1
1966 5 3
1967 5 5
1968 4 0
1969 3 2
1970 12 1
1971 6 1
Gjithsej 58 19

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]