Teruo Iwamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Teruo Iwamoto
Të dhënat personale
Emri i plotë Teruo Iwamoto
Data e lindjes (1972-05-02) 2 Maj, 1972 (46 vjeç)
Vendi i lindjes Yokohama, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1991–1997 Bellmare Hiratsuka
1998 Kyoto Purple Sanga
1999 Kawasaki Frontale
2000 Verdy Kawasaki
2001–2003 Vegalta Sendai
2004 Nagoya Grampus Eight
2006 Auckland City
Ekipi kombëtar
1994 Japonia 9 (2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Teruo Iwamoto (lindur më 2 Maj 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 9 2
Gjithsej 9 2

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]