Teruyoshi Ito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teruyoshi Ito
Të dhënat personale
Emri i plotëTeruyoshi Ito
Data e lindjes (1974-08-31) 31 Gusht, 1974 (46 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualBlaublitz Akita
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–2010Shimizu S-Pulse
2011–2013Ventforet Kofu
2014–2015AC Nagano Parceiro
2016–Blaublitz Akita
Ekipi kombëtar
1997–2001Japonia27(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Teruyoshi Ito (lindur më 31 Gusht 1974) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 27 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 1 0
1998 1 0
1999 7 0
2000 7 0
2001 11 0
Gjithsej 27 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]