Teruyuki Moniwa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teruyuki Moniwa
Teruyuki Moniwa 2007.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTeruyuki Moniwa
Data e lindjes (1981-09-08) 8 Shtator, 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesAtsugi, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualCerezo Osaka
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2001Shonan Bellmare
2002–2009FC Tokyo
2010–2013Cerezo Osaka
2014Bangkok Glass
2015–Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
2003–2006Japonia9(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Teruyuki Moniwa (lindur më 8 shtator 1981) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 2 0
2004 1 0
2005 4 1
2006 2 0
Gjithsej 9 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]