Tetsuo Sugamata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tetsuo Sugamata
Të dhënat personale
Emri i plotëTetsuo Sugamata
Data e lindjes (1957-11-29) 29 Nëntor, 1957 (62 vjeç)
Vendi i lindjesUtsunomiya, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1987Hitachi
Ekipi kombëtar
1978–1984Japonia23(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tetsuo Sugamata (lindur më 29 Nëntor 1957) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 23 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1978 1 0
1979 0 0
1980 7 0
1981 3 0
1982 6 0
1983 5 0
1984 1 0
Gjithsej 23 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]