The Bodyguard (Tom and Jerry)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Tom and Jerry - Bodyguard: Cartoon hapet me përpjekje për të kapur Jerry, Tom. Jerry fsheh prapa një tumë patate në kopsht, kur ai dëgjon thirrjen bulldog Spike atij. Spike është kapur nga një tërheqëse qen dhe mbyllur në pasme të kamionit të tij. Spike sugjeron Jerry për të ndihmuar atë t'i shpëtojë nga kamioni. Pavarësisht nga dallimet e tyre (treguar më parë në Trouble Dog), Jerry Spike tregon mëshirë dhe çliron atë duke hequr një copë druri që latches kafaz i mbyllur. Spike bie nga kamioni ashtu si ajo tërheq larg. Pastaj kamë falë dhe Jerry Jerry zotohet për të ndihmuar sa herë që ai ka nevojë për atë nëse ai vetëm bilbilave.

Si po ecin Jerry trotuar, Tom hedhje nga jashtë rreth qoshe me një pjatë, një pirun dhe një thikë, dhe një pecetë rreth qafës së tij. Kjo Jerry frikëson dhe ai shkon përsëri në drejtim të tjera. Tom pastaj bën një U-turn around qoshe dhe ka nga dy copa e bukës, e cila miut nuk mund të shmangë me shpejtësi e tij. Ashtu si Tom fillon për të prerë bukë në gjysmë me Jerry në të, bilbilave Jerry dhe Spike bën vetëm nga grabbing Tom nga qafa. Ai kontrollon mbi Jerry për t'u siguruar që ai është O.K. dhe pastaj i thotë Tom, "Shkarko mace mace! Nëse diçka ndodh me mua mik, unë do të shpërthej në ya mace, unë do të pulverise ya, unë do të funt ya copa-copa, kjo është ajo që unë do të bëj, funt ya të copa! Ashtu si ky! " Spike pastaj vazhdon me kungull Tom në një fizarmonikë ecur përpara jashtë dhe kujtuar për të vetëm miun bilbilit. Jerry zgjedh një mini-bord dhe fillon të marr një luftë me Tom. Cat knocks bordit larg dhe përgatitet të shënoj mi në harresë kur bilbilave Jerry dhe qeni shkon në Tom tij zgjatur me grusht, goditje nga Tom nga punching atë në një kuti postare të drejtë pas tij. Edhe një herë, Spike kujton Jerry, edhe pse këtë herë duke thënë: "Çdoherë, shok i ngushtë."

Tom pastaj mundohet të bëhet copë e çikë Jerry me një llullë të plumbit dhe ndjekje rezulton merr dueti me Spike. Perches Jerry në qen dhe shtyn në hundë Spike për të zbuluar një sërë të mprehtë të dhëmbëve. Kjo forcat Tom për ngritje e supeve, puthje Jerry, vënë atë në një endacak dhe ec tutje, duke përdorur si një tub flaut. Pas drejtimin pranë një sërë kanaçe mbeturina, Tom Jerry ka në zotërim të tij dhe qesh menacingly dhe pastaj thotë se "Në mua pushtet!" Përfundimisht ai e sheh një cat cute femër, të cilën ai ujku me zë të lartë-bilbilave në (temë muzikore "Ball Dark Qyteti Strutters '") dhe merr Spike pop deri pas tij dhe të përdorin dy mbeturina kapak mund si cembale mbi kokën e Tom's (Tom rastësisht kam veten rrahur nga fishkëllimë në femra cat)

Bilbilave Tom-ujku me zë të lartë në një tjetër mace, momentet para Spike flattens tij. Animacion nga Pete Burness.

Jerry është duke ecur poshtë trotuar përsëri dhe Tom sheh atë që vjen (temë Zbavitje: "Rhythm Spreadin 'Around"). Tom është afër një makinë çamçakëz flluskë, dhe ai shtrëngon, throttles, dhe nudges makinë për të marrë dy copa të gum. Ai merr një copë, e mbulon atë në ngjitës, dhe fillon që përtypet në pjesë të tjera. Jerry Tom sheh se sa po përjeton gomë e tij dhe kjo e bën Jerry i uritur për një copë. Tom Jerry pastaj ofron zam-mbuluar copë çamçakëz. Në Jerry e parë është pak hezitues që të pranojë këtë nga Tom dhe erë atë, por ai e merr atë anyway. Jerry Tom pastaj shtrëngon dorën si ju falenderoj dhe një sy Tom në kamera. Kuptuar se ai është mashtruar, Jerry përpiqet të bilbilit, por nuk mund sepse goja e tij është ngjitur mbyllur. Jerry përpiqet për të shpëtuar situatën duke treguar në buzët e tij, atëherë fërkim bark e tij sikur të themi se çamçakëz është e mirë. Jerry fillon të ecin tutje dhe thonë lamtumirë, por Tom fillon të shkoni pas tij. Jerry shpejt shtrëngon dorën përsëri dhe shkon larg me Tom prapa tij.

Tom shkon drejt në Anvil Jerry's. Animacion nga Irven Spence.

Jerry shkurtimisht ndalesa ndjekje, përpiqet të bilbilit, shrugs atë, dhe shkon larg përsëri. Miun pastaj mban deri një Anvil për të ndaluar përkohësisht Tom. Tom shkakton ndikim të ngjajnë një tryezë. Jerry përpiqet të shpëtuar nëpërmjet një vrimë në një gardh, por ai merr mendjemadh. Si ai përpiqet pa sukses për të liruar veten e tij, Tom pastaj grabs një dy nga katër dhe ai është vetëm për të goditur Jerry me të derisa ai e sheh Spike ecën. Jerry përpiqet që gjest të Spike se ai ka nevojë për ndihmë dhe se ai nuk mund të bilbilit, por Spike nuk e kupton se çfarë po thotë Jerry (po vetëm me një fishkëllimë marrëdhënie me mouse) dhe vazhdon duke ecur. Me rrezik të kaluara hakmarrje, Tom Jerry fund hits cila liron atë nga vrima dhe tokat Jerry para Spike. Jerry përpiqet përsëri për të të treguar Spike se çfarë kishte ndodhur dhe ai sugjeron Spike për të ndihmuar atë. Kamë qesh në këtë, e quan atë "flasin baby", dhe shkon brenda një oborr. Jerry pastaj paund në derën për ndihmë, por ka për të ikur nga cat afrohet. Si Spike hap derën, kreu Tom merr mbërthyer në gojën Spike së, duke shkaktuar Tom për buzëqeshje dhe iknin.

Jerry përfundon deri zvarritje me një vrimë në një gardh dhe ai përpiqet të bilbilit derisa ai kthehet në fytyrën e kuqe. Ndërsa duke u përpjekur të bilbilit, Jerry përfundon deri defekt një flluskë dhe ajo mban marrjen më të mëdha si exhales Jerry. Tom ngjitet mbi gardh për t'i ndjekur miun dhe merr frikësuar se si flluska e madhe e kishte marrë. Breshëri flluskë dhe të gjitha ajrit është shtyrë nga shkakton një bilbil me zë të lartë. Tom Jerry pranon me fishkëllimë të ndalur, por ai e mban sipër. Tom pastaj strofkë varrit të tij në vend se të vuajë, por për disa arsye, Spike nuk shfaqen. Tom pastaj shkruan e tij do të cilin thotë: "Unë, Thomas largohet nga të gjitha për bamirësi". Si Tom mbaron me shkrim, ata dy sy deri në hutim për qen dhe për të gjetur atë mbyllur deri në pasme të kamionit tërheqëse qeni përsëri, me një dry duke mbajtur derën mbyllur, duke e bërë kështu të paaftë për të mbrojtur Spike Jerry. Përfundon shkurtër si Tom dhe Jerry ndjekje kamion poshtë rrugës.