The Lonesome Mouse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Cartoon hapet me Tom duke marrë një sy gjumë nga fireplace. Mbi atë është Jerry, i cili bie një vazo në majë të kokës së tij. Kjo vazo crashing sjell mama Dy Shoes, i cili hedh Tom jashtë shtëpisë si dënim. Ai pastaj crashes në një përqeshje dhe washcrate, gjë që e bën atë të duket si Sphinx e Madhe e Gizës, me disa piramida. Jerry Tom teases nga brenda, vë një "Për Qira shenja" jashtë tij vrimë e miut, vallet Tom's në kupë të qumështit, e bën foto Tom mbi shtratin e tij duken si Adolf Hitler, dhe rips një pjesë e fletëve Tom's shtrat. Jerry është të paturit e një shumë zbavitëse për orët e para pa, Tom, por së shpejti bëhet i mërzitur. Pastaj një zë është dëgjuar duke i kërkuar, "Ju nuk keni menduar se do të humbasë mace, a ya ?" Jerry tund kokën e tij. "Lloj Feelin 'e shkretë?" Jerry nyje kokën e tij. "Shikoni në atë. Ju nuk mund të jetojmë me të, por nuk ka argëtim pa atë. Ti e di, ju mund të merrni atë djalë mbrapa edhe pse këtu, nëse ju me të vërtetë donte të. Mund të mos ju ?" Jerry mendon në lidhje me atë për një të dytë dhe pastaj buzëqesh.

Tom është ulur jashtë shtëpisë, ndjenjë vjen keq për veten e tij dhe madje edhe vetë i mrekullueshëm. Bilbilave Jerry në atë dhe valët e një shami të bardhë. Kjo shkakton një hakmarrje të vogël-i drejtuar ndjekje, por valët Jerry shami përsëri dhe i pëshpërit në vesh Tom's: "Hej, ju doni të kthehet në shtëpi, nuk do ya ?" Përgjigjet Tom, "Yeah". Jerry thotë : "Mirë atëherë", i pëshpërit në vesh një plan Tom's, dhe Tom padurim pajtohet. ("Kjo është një Lulu !")

Jerry bën thirrje për një armëpushim me Tom për të marrë atë përsëri në shtëpi.

Mama tregohet bërë enët e saj në kuzhinë dhe kënduar një këngë. Jerry përpiqet të marrë vëmendjen e saj nga tugging në çorape e saj dhe dështon. Ajo vazhdon punën deri mouse tërheq dhe snaps saj sock. Jerry bën të përballet në e saj dhe ajo ngjitet në fron, i frikësuar. Jerry vazhdon duke u përpjekur për të shkundur e saj jashtë stol. Jerry përfundon jashtë tundës hairpins, një unazë, një brisk, një palë zare, një sërë dhëmbë të vënë, buttons, dhe pastaj veshje mama, të cilën ajo tërheq menjëherë back up.

Jerry pastaj grabs rroje dhe shkurtimet këmbë jashtë stol. Mama bie poshtë me një përplasje të madhe, ndërsa Jerry screams, "druri!", Dhe bën thirrje për Tom: "Thomas ! Get këtu dhe më shpëto !" Grabs Tom një perde, duke e përdorur atë si një kep aty për aty, dhe Chases Jerry pas një tjetër perde. Dashuri luftimeve janë dëgjuar, por është shpallur pastaj se Tom dhe Jerry janë duke luajtur byrek me petë dhe të dy yelping në "dhimbje" për të bërë atë zë bindës. Jerry del nga lufta rreme dhe shkon prapa në kuzhinë. Mouse kthehet në furrë nën mama, duke e saj të hidhen në tavan. Jerry shkon kaluara frigorifer dhe si Tom shkon nga, ai një thupër rips off e një pulë. Ai Chases Jerry pas një mur me thupër në duart e tij (në një përpjekje për të bërë mama besojnë se ai është duke u përpjekur për të goditur Jerry me atë), dhe së bashku ata të kthehet të hahet atë. Ndjekje të rreme vazhdon me Jerry drejtimin në vitrinë dhe mbytje cat. Një shumë të tingujve banging janë dëgjuar, por bufe hap për të zbuluar Tom dhe Jerry duke përdorur pans pots dhe si një daulle e vëna. Pas kërkoj në karikaturë "kamerë" dhe duke parë që publiku i ka sytë tek ata, Tom dhe Jerry shpejt afër bufe përsëri (edhe pse mama asnjë mençur). Ata vijnë nga bufe dhe të organizojnë një luftë shpatë me një thikë dhe një pirun të armëve. Mama është i fshehur nën kundër, duke u dridhur, dhe ajo merr mbërthyer në pasme të saj nga Tom (disa herë), dhe Jerry një herë, për të nënvizoj pika e tij. Duo drejtuar në një dollap rrobash dhe Tom pours keçap mbi kokën e Jerry në mënyrë që të simulojnë një dëmtimi të përgjakshme kokë. Tom pastaj grabs një hanxhar dhe fillon mishit të pres në Jerry. Tom përfundon deri shëndoshë këmbë e një tabelë, fund i një perde, presje në feta një tavolinë në gjysmë, dhe prerja një mollë në majë të kokës Jerry në gjysmë. Jerry vë re se prerë e fundit ka qenë shumë i afërt me kokën e tij, dhe gjatë një ndalesë në ndjekje, ai pyet Tom: "Ne jemi ende kiddin ', nuk është ne?" Tom përgjigjet, "Sure," dhe kthehet në ndjekje mode bënë. Chases Tom Jerry rreth mama, i cili është duke qëndruar në një karrige në mbajtjen e një fshesë. Mama britma jashtë "Chase atë këtu, Thomas!" dhe perfundon deri goditur cat tri herë para një Tom zemëruar merr fshesë dhe e thyen mbi gju e tij. Jerry pastaj shkon nën qilim dhe mama përpiqet të shtyp miun. Shpëton Jerry Tom dhe vë një domate nën qilim, kurtha dhe pretendon të mama se kjo është Jerry. Mama thotë, "mbajnë atë, Thomas! Mos le të ikë!" dhe hits domate, duke menduar se e Jerry. Ajo e pyet Tom "A të marr atë?" dhe ai duket nën qilim. Ai pastaj reagon sikur është gjë e keqe ai e parë ndonjëherë, hedhjen poshtë lule dhe qan. Tom edhe rrahje hundë e tij në platformë mama's.

Tom është treguar pastaj me një pecetë rreth qafës së tij gati për të marrë shpërblimin e tij për të marrë kujdesin e Jerry: Një vezë e rrahur byrek me limon. Mama thotë: "Po zotëri, Thomas, ju është një hero. Këtu ka një shpërblim për gettin 'shpëtoj se miut. Boy jeni i sigurt se është një tërheqëse mouse!" Jerry tregon me një pecetë rreth qafës së tij si. Jerry pickim merr një të vogël byrek dhe është vetëm për të zhyten në diskutim dhe gëzojnë atë, por Tom tërheq byrek larg për veten e tij. Ai shtyn Jerry larg dhe snaps gishtat e tij në atë. Tom është vetëm për të gëzojnë byrek gjithë, por nis atë Jerry Tom dhe tokave të përballet me të parë në të. Jerry, i zemëruar në këtë nga ana e qëndrim, ecën larg ndërsa pëshpëritje: "Pse se pista, kalimin e dyfishtë, e mirë për asgjë, dy koha..."