The Night Before Christmas (Tom and Jerry)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Në një shtëpi të madhe në prag të Krishtlindjeve, natë para Krishtlindjeve, asgjë nuk ishte nxitje, as edhe një mouse... ose kështu duket në fillim. Jerry del nga vrima e tij dhe ka për të shmangur një Krishtlindjeve-mousetrap themed (baited tashmë me një copë djathë përfundoi në një fjongo të kuqe) e vendosur të drejtë nga vrima e tij. Jerry shpejt kryeson për Krishtlindje paraqet, duke kërcyer me gëzim rreth pemë, shuplaka canes sheqeros, dhe duke kërcyer mbi një lodër luani prej pelushi që squeaks. Jerry vazhdon hedhjen në lodër e butë, por kthehet shumë e vështirë dhe tokat në atë që ai mendon se është një lodër e butë. Jerry hedhje poshtë e lart në gëzof gri, pak e kuptuar se ajo që ai është hedhur në është, në fakt, Tom, i cili ka woken deri. Devijime të Tom dhe vetëm kur ai është gati për të ngrënë Jerry, shpejt e shpejt grabs menduarit miut një këtu afër "Të mos jetë i hapur deri Xmas afishe" dhe menjëherë vendos atë në gojën e Tom's.

Tom Jerry ballafaqohet, momentet para se mi jep një "Mos Xmas Til hapur 'gjemb" për të gojës në Tom's Night Para Krishtlindjeve.

Fsheh Jerry mes një morie të lodra (edhe shkarkimi tape një mashtrim i vesh me Tom) dhe fsheh brenda një dritë zanash e Krishtlindjeve, duke shkaktuar atë shkëlqim. Tom, natyrisht që nuk mashtrohen nga kjo, grabs Jerry dhe është elektrikSUFLI menjëherë. Jerry fsheh mes disa ushtarë lodër, por Tom spote atë, dhe ashtu si ai është gati për të shtypur Jerry (i cili Salutes tij si një ushtar të) me prek me dorë e tij, miu shkon off. Tom Jerry Chases, por është ndaluar nga pengesa e një niveli të miniaturë kufitar. Një tren kalon lodrën nga, me qerre shumë. Jerry është ulur në krye të caboose, duke përshëndetur cheekily në Tom dhe duke tërhequr fytyrat. Megjithatë, tren hyn në një model të një tunel, dhe Jerry, ulur në majë të trenit, godet kokën e tij dhe është rrëzuan mbi udhë. Ai shpejt shkon përmes tunelit, ndjekur nga Tom, i cili knocks tunelin mbi me madhësinë e tij. Jerry fsheh në brendësi të një dorezë boksi dhe kuti mace mëdyshje në fytyrë para se running off prapa pemën e Krishtlindjes. Tom, tani armatosjen veten me doreza boksi e tij, pas tij dhe spote ta hedhur në një jack-në-kuti. Hapja deri kuti, Tom është punched me doreza boksi mbërthyer në kokë Jack's dhe rrëzuan jashtë. Jerry hedhje jashtë dhe mban atë deri në fitore.

Chases Tom Jerry edhe një herë, por Jerry mban një pjesë të veshtull në nga e tij dhe një persuades Tom zënë ngushtë për të puthur atë. Tom blushes, dhe ndërsa prapa tij është kthyer, Jerry nis atë në pasme. Shigjetat mouse përmes letterbox çarë në jashtë. Si Tom hap kapakun e letterbox për të parë se ku ka shkuar Jerry, Jerry hurls një mbledhje në fytyrën e tij. Tom inat barrikada çarë në mënyrë që Jerry nuk mund të kthehet në shtëpi.

Jerry të pranishëm nga Tom in Night Para Krishtlindjeve.

Ndërsa Jerry trudges lart dhe poshtë në dëborën e madhe në një përpjekje të kotë të ngrohtë vetë, fluffs Tom deri jastëk e tij dhe përgatitet të fle. Ai është në gjendje të zgjidhin vetë; qiellor kore këndojnë carols, shpim ndërgjegjes Tom me mesazhin e paqes e Krishtlindjeve dhe vullnetin e mirë. Ai props i parë i hapur për të lejuar slot Jerry mbrapa në dhe, kur miu nuk ridukem, ndërmarrjeve të shqetësuar jashtë për të gjetur Jerry, ngrirë. Nga frika për jetën Jerry, ai sjell miun e ngrira të mbyllura dhe warms tij nga zjarri. Ngadalë, Jerry regains ndërgjegjes, por është i kujdesshëm cat. Duart Tom Jerry një kallam sheqeros, pranishëm Krishtlindjeve e tij. Një Jerry kënaqur Licks kallam e tij, por pastaj reagon shpejt për të parandaluar të pijshëm nga Tom tas tij të qumësht. Ai ulet kallam e tij në vazo, dhe një valë e zë të lartë është dëgjuar. Jerry përdor një kallam peshku për të mousetrap se ai kishte vendosur më parë në tas. Tom Jerry vlerëson paralajmërim dhe miu shkon tek vrima e tij. Ai përdor kallam e tij karamele të fiksohem djathit off mousetrap. Në vend të snapping si një mousetrap zakonshme ka, pranverë zbret ngadalë, telefononi shumën e "Jingle Bells" si Jerry buzëqesh në admirim për mousetrap "muzikore".