The Rescuers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

The Rescuers është një film i animuar amerikan i vitit 1977 nga regjisori Wolfgang Reitherman, John Lounsbery, dhe Art Stevens. Filmi u lëshua nga studio e Disney dhe u shfaq për herë të parë në SHBA22 qershor 1977.

Shiko dhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]