The Rescuers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

The Rescuers është një film i animuar amerikan i vitit 1977 nga regjisori Wolfgang Reitherman, John Lounsbery, dhe Art Stevens. Filmi u lëshua nga studio e Disney dhe u shfaq për herë të parë në SHBA22 qershor 1977. Një vazhdim i filmit, The Rescuers Down Under u shfaq ne 1990.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]