The Yankee Doodle Mouse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Në një bodrum, Jerry është ndjekur nga Tom, nxiton në e tij "mësyjnë Cat Shelter", siç ai e quan mousehole e tij. Shokët e Tom në vrima, në zhgënjimin. Jerry nis një domate nga një mousetrap, e cila shkon Splat në fytyrë Tom's. Jerry ngjitet deri mur dhe grabs një grusht "Hen-Granada" (vezëve). Si Tom fshin domate off fytyrën e tij, ai është i mbuluar me shpejtësi në vezë, njëra prej tyre goditur atë në sy për të bërë atë të duket të jetë i veshur me një monokël. Jerry arrin një rast të shampanjë dhe shoots off corks, Tom goditur në fytyrë dhe dërgimin e tij në një legen me ujë, noton në një tenxhere. Jerry nis një tullë nga një shpatull, e cila crashes në tenxhere, fundosje cat.

Një komunikatë thuhet "mace kthjellët - u mbyt të njëjtën. Nënshkruar, Lt Jerry Mouse."

Jerry përdor një sutjen si një parashutë improvizuar në Yankee Doodle Mouse.

Më pas, Jerry Tom vëren përmes një tub hidraulik improvizuar që vepron si një periskop. Tom e Jerry afrohet mousehole, çekiç druri në dorë. Jerry është në topin, megjithatë, dhe e hap bufe hekurosje bordit, e cila shkakton bordit të tokës në Tom. Mouse poshtë akuzat bordi në një xhips improvizuar (i cili është në fakt një rende djathë bashkangjitur një patina me rrota), marramendës lesh Tom si rende shpejtësi të kaluarën e tij. Megjithatë, crashes Jerry's xhipi në një mur, duke dërguar një thes miell rrëzohet. Grabs Jerry thes miell dhe i dërgon nëpër dhomë si një perde tymi. Tom S'mund ta kuptoj miell, dhe Jerry, të cilët mund të shohin (si "perde tymi" fillon vetëm mbi kokën e tij), në mënyrë të përsëritur smacks Tom in prapme me një bord nga prapa tij. Përfundimisht, megjithatë, tokat Tom përballet me miun, dhe sytë Jerry's pop jashtë para se ai shuplaka Tom një kohë të katërt anyway.

Tom, i veshur me një tas për një helmetë, hedh një shkop të dinamit drejt Jerry, i cili gjuan menjëherë atë Tom. Lit shkëmbimeve firecracker duart në mënyrë të përsëritur deri Jerry merr atë nga Tom, tricking cat në duke u përpjekur ta mbajnë atë në vend të mbajtur atë larg. Ata rrok atë larg nga njëri-tjetri deri Tom vjedh ajo një herë të fundit me një firmë ia ngul sytë, dhe triumfalisht mban atë në dorën e tij, deri sa Shpërthen.

Jerry hedhje në një kazan, që Tom qasjet dhe hedh një tjetër firecracker in panik Jerry, por ai nuk arrin të shpërthejë për shkak të mungesës së ajrit, dhe i shpëton miu nëpër çurg. Cat mëdyshje hap kazan kapak dhe shkopinj të gjithë in e tij kokën me kazan të ekspozuar ndaj ajrit, firecracker shkon jashtë, duke i lënë Tom in blackface, me një pamje luledielli.

Tom nis një letër me një aeroplan firecracker fshehur në krye, por goditjet Jerry ai kthehet dhe tokat nën Tom, shpërthimet e ashtu si macja e shikon atë dhe duke e lënë atë në blackface edhe një herë.

Më vonë, bimëve Jerry një shkop të madh të dinamit pas Tom. Tom sheh me bomba dhe britmat. Megjithatë, firecracker ndan në gjysmë, për të zbuluar një të vogël, e cila peels larg, dhe pops hapur harmlessly të zbulojë shkopinj rradhazi vogël dinamiti, duke lënë pas një kopje i vockël i firecracker origjinal. Tom zgjedh atë, duke besuar që ajo të jetë i parrezikshëm, por dinamit Shpërthen fuqishëm!

Truket Jerry Tom ta lidhnin putrat e tij të raketave të tij në Yankee Doodle Mouse.

Jerry hedhje në avionin e tij, e cila është e modës nga një kuti me vezë. Ai pika një sërë poqat si një sulm ajror mbi një Tom nuk dyshon, që të shpërthejnë mbi kokën e tij. Ai pastaj nis një banane silur në fytyrë cat së. Grabs Tom një raketë firecracker dhe shkathtësi shoots down "Jerry's plan." Hurtles Jerry drejt dysheme, por pastaj parashutë e tij, një sutjen, hap, dhe ai është gjithandej poshtë me butësi, por ai nuk arrin kur Tom shoots sutjen dhe Jerry bie vështirë për tokë. Ai gara në gropë e tij, dhe Tom shtyn vesh në të njëjtën vrimë. Ndjekje mortaja pas Jerry nëpër bodrum dhe në një çorape, çorape përdor si një armë automatike e cila synon drejt Jerry Tom, shikuar besim nga brenda një fuçi. Shpërthen fuçi, duke e lënë Tom ngasje pjesët e mbetura të fuçi shpërtheu si një biçikletë dhe pastaj crashing në mur.

Tom pastaj zjarret një armë shigjetë në Jerry, kapjen e tij nga bishti si ai përpiqet të zhyten në mousehole e tij. Grabs Tom mouse dhe do ta lidhë atë me një raketë, të cilën ai dritat deri. Megjithatë, Jerry Tom ndihmon ta lidhnin veten lart. Jerry del nga litarë, me Tom harruar derisa ai valët Tom. Mace nuk goditje nga raketa, dhe fidaneve me një Tom pafuqishëm, dhe Shpërthen në ajër, duke shkaktuar një sërë fishekzjarreve formimin flamurin Shtetet e Bashkuara. Jerry Salutes krenari flamurin, dhe ne shohim një komunikatë të luftës : "Send macet më shumë! Nënshkruar, Lt Jerry Mouse".