Themelet e kishës së Çartme në Pogragjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Themelet e kishës së Çartme në Pogragjë
LlojiArkeologjike
VendndodhjaPogragjë, Gjilan, Kosovë
NdërtuarAntikiteti i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës249

Themelet e kishës së Çartme në Pogragjë është një monument i trashëgimisë kulturore në Pogragjë, Gjilan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]