Themelet e kishës së restauruar (Artanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Themelet e kishës së restauruar Artanë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Artanë, Novobërdë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3695

Themelet e kishës së restauruar Artanë është një monument i trashëgimisë kulturore në Artanë, Novobërdë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]