Thiensville, Wisconsin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thiensville, Wisconsin
Anglisht : Thiensville
fshat
Vendndodhja
Thiensville, Wisconsin is located in SHBA
Thiensville, Wisconsin
Thiensville, Wisconsin

Koordinatat: 43°14′13″V 87°58′48″P / 43.23694°V 87.98000°P / 43.23694; -87.98000

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Wisconsin
Qarku Ozaukee
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.85 km2
 •  tokësore 2.82 km2
 •  ujore 0.03 km2
Lartësia 206 m (m.n.d.)
Popullsia 3235 banorë (2010)
Dendësia 1145.9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Prefiksi 262
Koordinatat 43° 14′ 13″ Veri

87° 58′ 48″ Perëndim

Faqja Zyrtare village.thiensville.wi.us

Thiensville, Wisconsin (Thiensville) është një fshat në qarkun Ozaukeeshtetit federal Wisconsin, SHBA. Në Thiensville, Wisconsin jetojnë 3235 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 1145.9 banor/km2 (2967.9 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej 2.85 km2 (1.1 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 206 m (676 ft).[1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "US Board on Geographic Names". United States Geological Survey. 25 tetor 2007. Marrë më 2008-01-31. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thiensville, Wisconsin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale