This Perfect Day

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
This Perfect Day
AutorIra Levin
Titulli origjinalThis Perfect Day
ShtetiSHBA
GjuhaAnglisht
ZhanriFanta-shkencë
BotoiRandom House
ISBNISBN 0-394-44858-8
OCLC60675

This Perfect Day (1970), nga Ira Levin, është një novelë fanta-shkencore heroike rreth një distopie teknokratike. Vepra është krahasuar shpesh me 1984 të G. Orwellit dhe me Brave New World të A. Huxleyt. Për këtë novelë autori Levin fitoi një (Çmim) Prometheus Award në vitin 1992. 

Konspekti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Nineteen Eighty-Four
  • World government
  • The Matrix
  • Gattaca
  • Never Let Me Go (novel)
  • Equilibrium (film)
  • V for Vendetta (film)

Edicione[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "THIS PERFECT DAY". AbeBooks.com. AbeBooks Inc. Marrë më 22 prill 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]