Tholen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Tholen (kthjellim).


Tholen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Tholen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Tholen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°35′05″V 4°07′16″L / 51.584722°V 4.1211°L / 51.584722; 4.1211 (Tholen)Koordinatat: 51°35′05″V 4°07′16″L / 51.584722°V 4.1211°L / 51.584722; 4.1211 (Tholen)
Sipërfaqja 254,41 km2
Popullsia 25.459 banorë 2011
Dendësia 100,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0166, 0167
Kodi Postar 4675, 4690-4699
Kodi statistikor 0716
Tholen is located in Hollandë
Tholen
Tholen
Tholen – harta_foto
www.tholen.nl

Tholen është një qytet dhe komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 254.41 km² dhe popullsi 25459 banorë[1]. Tholen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda