Thompson (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Thompson (kthjellim).
Thompson
—  qytet  —
Pamje nga Thompson (Manitoba)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 7
Statistika dhe Territori
Koordinatat 55°44′39″V 97°51′02″P / 55.744146°V 97.8506°P / 55.744146; -97.8506 (Thompson)Koordinatat: 55°44′39″V 97°51′02″P / 55.744146°V 97.8506°P / 55.744146; -97.8506 (Thompson)
Sipërfaqja 17.18 km2
Popullsia 12.829 banorë 2011
Dendësia Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "." banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Kodi Postar R8N
Vendndodhja
Thompson is located in Kanadaja
Thompson
Thompson
Thompson – harta_foto
www.thompson.ca

Thompson është një qytetDivizioni Nr. 7, provinca Manitoba, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 17,18 km² dhe popullsi 12829 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba