Thorold

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Thorold (kthjellim).


Thorold
—  qytet  —
Pamje nga Thorold

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Komuna rajonale Niagara
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°07′00″V 79°12′00″P / 43.116667°V 79.2°P / 43.116667; -79.2 (Thorold)Koordinatat: 43°07′00″V 79°12′00″P / 43.116667°V 79.2°P / 43.116667; -79.2 (Thorold)
Sipërfaqja 83 km2
Popullsia 18.224 banorë 2006
Dendësia 219,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 905
Kodi Postar L2V, L2T, L0S
Vendndodhja
Thorold is located in Kanadaja
Thorold
Thorold
www.town.kirklandlake.on.ca/

Thorold është një qytetKomuna rajonale Niagara, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 83 km² dhe popullsi 18224 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Thorold – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario