Till the World Ends

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Till the World Ends është këngë nga Britney Spears, kjo këngë i përket albumit Femme Fatale. Kënga u publikua më 4 Mars 2011.

Top Lista[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Chart (2011) Peak
position
Australia (ARIA)[1] 8
Austria (Ö3 Austria Top 75)[2] 43
Greece (Billboard Greek Airplay)[3] 18
Italy (FIMI)[4] 30
New Zealand (RIANZ)[5] 10
Poland (ZPAV)[6] 1
Russia (Top Hit 100)[7] 1
Slovakia (IFPI)[8] 8
South Korea (GAON) (International Chart)[9] 1
Sweden (Sverigetopplistan)[10] 4
US Billboard Hot 100 3
US Hot Dance Club Songs (Billboard)[11] 1
US Latin Pop Songs (Billboard) 27
US Pop Songs (Billboard) 4

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "Top 50 Singles Chart – 25/4/2011". Australian Recording Industry Association. 25 prill 2011. Marrë më 24 prill 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ "Top 75 Singles". austriancharts.at. 1 maj 2011. Marrë më 18 maj 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 3. ^ "Billboard Greek Airplay Charts: Εβδομάδα: 05-05-2011 έως 12-05-2011". Billboard (në greqisht). IFPI Greece. 17 maj 2011. Arkivuar nga origjinali më 19 maj 2011. Marrë më 17 maj 2011.
 4. ^ "Classifica italian FIMI del 18 Aprile 2011". Federation of the Italian Music Industry. Sony BMG Italy. Marrë më 1 maj 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 5. ^ "Chart #1746 – Monday 14 March 2011: Top 40 Singles Chart". Recording Industry Association of New Zealand. 14 mars 2011. Arkivuar nga origjinali më 24 korrik 2011. Marrë më 15 mars 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 6. ^ "Kopje e arkivuar". Polish Music Charts. Arkivuar nga Top5 Airplay, see: "przejdź do archiwum" > "26.03. – 01.04.2011" origjinali më 9 prill 2011. Marrë më 4 gusht 2011. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Shiko vlerën e |url= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 7. ^ "Britney Spears - Till The World Ends". Tophit 100. Marrë më 28 korrik 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 8. ^ "Top 100 Radio". IFPI Slovakia. 17 maj 2011. Marrë më 17 maj 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 9. ^ :: 가온차트와 함께하세요 ::. Gaonchart.co.kr. Marrë më 14 maj 2011
 10. ^ "Veckolista Singlar – Vecka 11, 18 mars 2011". Sverigetopplistan (në suedisht). GLF. Arkivuar nga origjinali më 8 qershor 2012. Marrë më 20 mars 2011.
 11. ^ "Chart Highlights: Dance/Club Play, Country Songs & More". Billboard. Prometheus Global Media. prill 25, 2011. Marrë më 25 prill 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Datë e përkthyer automatikisht (lidhja)