Tinieblas de la Sierra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tinieblas de la Sierra
Komunë dhe qytezë
Vendndodhja
Tinieblas de la Sierra is located in Spanjë
Tinieblas de la Sierra
Tinieblas de la Sierra

Koordinatat: 42°10′22.08″V 3°21′47.88″P / 42.1728000°V 3.3633000°P / 42.1728000; -3.3633000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom 20px  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Alfoz de Burgos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29 km2
Popullsia 46 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9198
Koordinatat 42° 10′ 22.08″ Veri

3° 21′ 47.88″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.tinieblasdelasierra.es


Tinieblas de la Sierra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alfoz de Burgos, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Tinieblas de la Sierra ka 46 banorë (2004), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29 km2.

Qyteti dhe fshati ndodhen në juglindje të qytetit të Burgasit, në rajonin e Sierra de la demanda dhe rrethit gjyqësor të Salas. mandati i tij në këmbët e Sierra de Mencilla, përshkohet nga lumenj e San Marcos dhe Valparaiso, degët e lumit Arlanza në bregun e saj të drejtë. Përmes rrugëve të ndryshme lokale, komuna i komunikohet veriperëndim me N-120 (Logroño - Vigo) rrugës për San Millan de Juarros dhe në jug dhe perëndim me rajonin e Lara. Errësira e Sierra është kreu i komunës, 49 km të largët. qyteti i Burgos. Termi i saj përshkohet nga lumi i San Marcos. Ju arrijnë popullsia Villoruebo ose Villamiel, në sajë të autostradës lokale BU-8002.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]