Titulcia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Titulcia
Komunë
noform
The Jarama river at Titulcia.
Vendndodhja
Titulcia is located in Spanjë
Titulcia
Titulcia

Koordinatat: 40°8′12″V 3°34′12″P / 40.13667°V 3.57000°P / 40.13667; -3.57000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Las Vegas
Kryetari i Bashkisë Fuencisla Molinero Cuenca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.9 km2
Lartësia 509 m (m.n.d.)
Popullsia 1162 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28539
Koordinatat 40° 8′ 12″ Veri

3° 34′ 12″ Perëndim


Titulcia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Vegas, të provincës Madrid, në Madrid. Titulcia ka 1162 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]