Tiurana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tiurana
Komunë
Stema_figuraBandera de Tiurana.svg
Vendndodhja
Tiurana is located in Spanjë
Tiurana
Tiurana

Koordinatat: 41°58′40″V 1°15′21″L / 41.97778°V 1.25583°L / 41.97778; 1.25583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Àngel Villarte Canes
Partia PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.9 km2
Lartësia 633 m (m.n.d.)
Popullsia 85 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tiuranencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25791
Koordinatat 41° 58′ 40″ Veri

1° 15′ 21″ Lindje


Tiurana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Tiurana ka 85 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tiurana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale